Nowości od Zortrax na Formnext 2022

W dniach 15 – 18 listopada 2022 r. we Frankfurcie w Niemczech, Zortrax weźmie udział w renomowanych, międzynarodowych targach druku 3D, Formnext 2022, w Fair and Exhibition Center/Messe Frankfurt w hali 11.1 na stanowisku C28. Ta edycja będzie obfitowała w niespodzianki! Oficjalnie zaprezentujemy Zortrax Powerful Trio, czyli kompleksowy system do żywicznego druku 3D i post-processingu oraz nowatorskie materiały od czołowych producentów żywic – Henkel/Loctite i BASF Forward AM. Wystawimy również zupełnie nową medyczną drukarkę 3D oraz materiały do druku 3D z metalu, które już wkrótce dołączą do naszego portfolio!

Niedawno wprowadziliśmy na rynek Zortrax Powerful Trio, kompleksowy system do druku 3D z żywic i post-processingu, składający się z drukarki 3D UV LCD Zortrax Inkspire 2, Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station wraz z gamą żywic inżynieryjnych wiodących światowych producentów, takich jak Henkel/Loctite i BASF Forward AM.

Zortrax Powerful Trio został dokładnie przetestowany w podwójnym procesie walidacji, aby zagwarantować, że modele drukowane w 3D i poddawane obróbce na nowych maszynach Zortrax spełniają lub przekraczają deklarowane przez producentów właściwości. Wszystkie urządzenia zostały zatwierdzone i są polecane przez obu partnerów. Formnext 2022 to doskonała okazja, aby na żywo doświadczyć możliwości maszyn i najwyższej klasy materiałów oraz dowiedzieć się więcej o ich właściwościach, zarówno od przedstawicieli Zortrax, jak i Henkel/Loctite oraz BASF Forward AM, którzy będą obecni na naszym stoisku.

“Zortrax i BASF Forward AM połączyły siły już na wczesnym etapie rozwoju maszyny, co pozwoliło na przemyślany proces walidacji i doskonałe dopasowanie żywic do charakterystyki Inkspire 2. Unikalna budowa matrycy drukarki z lampą UV o wysokiej intensywności, łatwe, zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika urządzenia do post-processingu, Cleaning Station i Curing Station, dają doskonale rezultaty w połączeniu z żywicami Ultracur3D®, co skutkuje szybszym czasem utwardzania i post-processingu” – mówi dr Piotr A. Bazuła, Global Key Account and Business Development w BASF.

Oferta żywic BASF Ultracur3D®, kalibrowanych na Zortrax Inkspire 2, ma się w przyszłości znacznie powiększyć. Zortrax współpracuje z BASF również w zakresie materiałów FDM i również tutaj nasza oferta zostanie rozszerzona. Uczestnicy Formnext jako pierwsi dowiedzą się, jakie nowe materiały dołączą wkrótce do naszej oferty w obu kategoriach.

Na naszym stoisku uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z profesjonalnymi żywicami Tough firmy Henkel/Loctite. Żywice Tough mogą wytrzymać bardzo duże obciążenia zanim pękną, dlatego doskonale sprawdzają się jako odporne na zużycie elementy mechaniczne.

“Zortrax to doskonały system dla każdego, kto potrzebuje konsekwentnie produkować wysokiej jakości części. Połączenie systemu żywicznego druku i post-processingu Zortrax i materiałów Loctite może stanowić wartość dodaną dla projektantów, producentów, uniwersytetów i wielu innych” – podkreśla Maarten Adolf, Senior Business Development Manager – 3D printing Europe w Henkel AG & Co. KGaA.

Stale rozwijamy nasze portfolio, dlatego na targach Formnext 2022 pokażemy także nowe materiały do Zortrax Endureal, naszej przemysłowej drukarki 3D LPD Plus. Nowością w naszej ofercie będą pakiety przeznaczone do druku 3D z metalu: Zortrax Full Metal Package 316L z BASF Ultrafuse® 316L oraz Zortrax Full Metal Package 17-4 PH z BASF Ultrafuse® 17-4. Kolejnym zaawansowanym materiałem dostępnym na Zortrax Endureal będzie Victrex AM 200 FIL (PAEK), polecany do szerokiej gamy zaawansowanych zastosowań ze względu na bardzo wysoką odporność na ścieranie, ciepło i korozję nawet w kontakcie z płynami czy chemikaliami.

Podczas targów nasz zespół zaprezentuje nowe zestawy do druku 3D z metalu: Zortrax Full Metal Package 316L oraz
Zortrax Full Metal Package 17-4 PH.

Kolejna drukarka 3D LPD Plus, Zortrax M300 Dual, otrzyma z kolei nowe profile druku dla materiałów zewnętrznych w Z-SUITE. Oferta filamentów zostanie poszerzona o materiały takich producentów, jak Kimya, Nanovia czy 3DxTech.

Na targach Formnext 2022 nasz zespół zaprezentuje również modele 4D: pierwsze udane demonstratory z elektrycznie aktywowanym ruchem, wydrukowane na drukarce 3D Zortrax M300 Dual w ramach kontraktu z Europejską Agencją Kosmiczną. Technologia druku 4D oznacza, że modele 3D mogą zmieniać swoją geometrię pod wpływem zewnętrznych bodźców (np. struktury, które składają się, gdy temperatura otoczenia spada poniżej określonej wartości, lub mechanizmy, w których ruch jest aktywowany elektrycznie). W tym wspólnym projekcie, zdolność do drukowania 4D została osiągnięta przy użyciu funkcji druku wielomateriałowego, która jest obecnie rozwijana dla oprogramowania Z-SUITE.

Mamy coś nowego również dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na targach Formnext. Wprowadzamy rozwiązanie, na które czekało wielu użytkowników drukarek Zortrax: narzędzie umożliwiające konwersję pliku .gcode do formatów .zcode i .zcodex2 jest już dostępne! Od teraz wszyscy użytkownicy oprogramowania innego niż Z-SUITE mogą w kilku prostych krokach uzyskać plik .zcode lub .zcodex2 do druku na dowolnej maszynie Zortrax LPD lub LPD Plus. W celu pobrania narzędzia należy przejść do sekcji Downloads w Zortrax Support Center:https://support.zortrax.com/downloads/.

Zarezerwuj swój bilet na targi Formnext 2022 i spotkaj się z nami na miejscu!

Zobacz gdzie nas znaleźć na szczegółowej mapie wydarzenia.

Dowiedz się więcej o żywicznej drukarce 3D Zortrax Inkspire 2 oraz zaawansowanych urządzeniach do post-processingu, Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station.