Drukarki 3D Zortrax z prestiżowym tytułem Laur Konsumenta 2022

W wyniku głosowania w plebiscycie na zaufane i najbardziej rozpoznawalne marki drukarki 3D Zortrax zostały wyróżnione srebrnym Laurem Konsumenta 2022. Zdobycie jednego z najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w kraju stanowi potwierdzenie silnej pozycji Zortrax na polskim rynku. Pozycję tę firma buduje m.in. poprzez współpracę z liderem branży EdTech, Skriware, dostarczającym kompleksowe pracownie druku 3D SkriLab, których częścią są drukarki Zortrax M200 Plus. Z rozwiązania Skriware i Zortrax, finansowanego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, skorzystało dotychczas ponad 2 tysiące szkół.

Godło Laur Konsumenta to tytuł przyznawany na podstawie ogólnopolskiego plebiscytu powszechnej popularności produktów i usług, które konsumenci cenią najbardziej. Głosy zbierane są na podstawie ankiet w popularnych serwisach internetowych, portalach branżowych i informacyjno-społecznościowych (m.in. wyborcza.pl, gazetaprawna.pl, wysokieobcasy.pl), a także na podstawie sondowania telefonicznego. Ankietowani mogą oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

Cieszymy się, że konsumenci w całym kraju zauważają oraz doceniają wysoką jakość drukarek 3D Zortrax, czego dowodem jest srebrny Laur Konsumenta 2022. Nasz sprzęt jest profesjonalny, a jednocześnie łatwy w obsłudze, co z pewnością miało znaczenie przy wskazywaniu wiodących marek w kategorii druku 3D. Dzięki powyższym cechom, a także współpracy z firmą Skriware, z powodzeniem wprowadziliśmy nasze rozwiązania do polskich szkół.” – mówi Mariusz Babula, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

SkriLab to kompletne rozwiązanie edukacyjne bazujące na druku 3D, robotyce i programowaniu, przeznaczone jako wsparcie do nauczania aż 9 przedmiotów lekcyjnych – biologii, chemii, fizyki, geografii, techniki, matematyki, edukacji wczesnoszkolnej, przyrody oraz informatyki, w pełnej zgodności z podstawą programową szkół podstawowych. Nieodłącznym elementem laboratorium edukacyjnego SkriLab jest 3D Skrinter, czyli w pełni dostosowana do potrzeb i możliwości laboratorium edukacyjnego drukarka 3D Zortrax M200 Plus. Pracownia spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a jej zakup jest finansowany w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wkrótce program oprócz szkół podstawowych i artystycznych obejmie również szkoły ponadpodstawowe.

“Druk 3D znajduje szerokie zastosowanie w edukacji i może nam towarzyszyć na każdym jej poziomie. Wspólnie z naszym strategicznym partnerem, Skriware, wierzymy i udowadniamy, że edukacja powinna podążać za duchem czasu, a nowoczesne technologie mogą być z powodzeniem wykorzystywane w procesie edukacyjnym. Wielu uczniów tych szkół, które zostały już wyposażone w drukarki 3D Zortrax, stworzyło z jej wykorzystaniem innowacyjne projekty. Jesteśmy przekonani, że wśród ponad 2 tysięcy placówek, które zakupiły pracownie w ramach finansowanego przez rząd programu Laboratoria Przyszłości, znajdziemy kolejne.” – podsumowuje Natalia Jusiak, Head of Marketing w Zortrax S.A.

Przeczytaj więcej o zastosowaniach druku 3D w edukacji.

Dowiedz się więcej o pracowni edukacyjnej SkriLab i programie Laboratoria Przyszłości oraz drukarce 3D Zortrax M200 Plus.