Zortrax podejmuje oficjalną współpracę z Henkel/Loctite

Zortrax, skupiony na ciągłym doskonaleniu i dostarczaniu jak najlepszej jakości maszyn i materiałów do druku 3D, rozszerza swoje portfolio fotopolimerów poprzez współpracę z topową globalną marką: Henkel/Loctite.

“Zaangażowaliśmy się we współpracę z Zortrax kilka lat temu, kiedy firma zdecydowała się otworzyć swój system na materiały skoncentrowane na przemyśle i przeprojektować swój system w kierunku użytkowników inżynieryjnych i przemysłowych. Warto wspomnieć, że Zortrax, oprócz wydajności druku, koncentruje się także na zintegrowanym rozwiązaniu, obejmującym obróbkę końcową. Wypracowali zupełnie nowe podejście, a my chcieliśmy być częścią tego procesu jako dostawca materiałów o wysokiej wydajności.” – mówi Maarten Adolf, Senior Business Development Manager – 3D printing Europe w Henkel AG & Co. KGaA.

Na zdjęciu na środku CEO Zortrax, Mariusz Babula oraz Maarten Adolf, Henkel Senior Business Development Manager – 3D printing Europe, COO Zortrax, Marta Shalima (po prawej) oraz Szymon Baranowski, Logistics and Purchasing Manager (po lewej).

Wysokowydajne, wytrzymałe żywice inżynieryjne

Opracowując najnowszą żywiczną drukarkę 3D Inkspire 2, inżynierowie Zortrax, we współpracy ze specjalistami z Henkel/Loctite, opracowali i dokładnie przetestowali profile druku dla każdej dostępnej żywicy. W trakcie procesu próbki były drukowane w 3D, a następnie poddawane obróbce przy użyciu Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station zarówno w laboratoriach Zortrax, jak i Henkel. Zespoły testowały parametry druku i kalibrowały każdą żywicę w taki sposób, aby zagwarantować osiągnięcie wszystkich właściwości mechanicznych i termicznych wskazanych w specyfikacji.

“Pracujemy z Inkspire 2 w naszym laboratorium od kilku miesięcy i cieszymy się holistycznym podejściem do druku z żywic, czyli pełnym systemem wraz ze stacjami Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station. Nowością w tej klasie jest automatyczne podawanie materiału, co zapobiega jego marnotrawstwu i bałaganowi. Dodatkowo jakość żywicy w drukarce gwarantuje automatyczny system utrzymania żywicy podczas procesu drukowania. Żywice Loctite 3D dobrze drukują się na platformie i spełniają wszystkie właściwości, które wymieniamy w naszych kartach danych technicznych.” – podkreśla Maarten Adolf.

Światłoutwardzalne żywice do druku 3D Henkel/Loctite zapewniają wysoką jakość i wydajność w różnych zastosowaniach inżynieryjnych.

Wybór fotopolimerów do druku 3D z żywic światłoutwardzalnych dostępnych w naszym portfolio obejmuje obecnie: Zortrax Henkel Loctite Resin Pro 410, Loctite 3D 3843 HDT60 oraz Loctite 3D 3172 HDT50 High Impact.

Wszystkie powyższe to żywice typu Tough, które wytrzymują znaczne obciążenia zanim pękną. Stąd doskonale nadają się do drukowania w 3D mocnych mechanicznie, odpornych na zużycie i obciążenia elementów.

“Wprowadzone do naszej oferty fotopolimery Henkel charakteryzują się wysoką jakością powierzchni wydruków, dużą odpornością na uderzenia i wysoką dokładnością. Służą do szerokiego spektrum zastosowań inżynierskich, m.in. do druku 3D wytrzymałych przyrządów i uchwytów, obudów i pokryw oraz wszelkiego rodzaju pomocy produkcyjnych.” – podsumowuje Artur Chendoszko, Resin Technology Leader w firmie Zortrax.