Zortrax na targach Formnext 2018

Targi Formnext we Frankfurcie nad Menem rokrocznie gromadzą najważniejszych producentów z branży technologii addytywnych z całego świata. Tegoroczne wydarzenie minęło pod hasłem optymalizacji i automatyzacji produkcji poprzez wdrażanie technologii przemysłowych. Dla Zortrax – lidera polskiej branży druku 3D, targi stały się okazją do zaprezentowania swojej oferty produktowej wzbogaconej zarówno o nowe drukarki 3D jak i  urządzenia peryferyjne oraz kompatybilne z nimi materiały eksploatacyjne.

Automatyczne wygładzanie

Podczas wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowano Zortrax Apoller – urządzenie klasy desktopowej, stworzone z myślą o wygładzaniu i usuwaniu widocznych warstw z powierzchni wydruków 3D, tworzonych w technologii FFF (druk 3D z termoplastów w formie żyłki). Urządzenie działa w oparciu o opracowaną przez Zortrax technologię Smart Vapor Smoothing (SVS), umożliwiającą wygładzanie modeli w oparach rozpuszczalnika. Równocześnie Zortax Apoller jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika – zastosowany system próżniowy zapewnia szczelność, jak również najwyższą jakość wygładzenia.

Fotopolimerowa rewolucja

To pierwsze urządzenie od Zortrax, wytwarzające detale z żywic światłoutwardzalnych w technologii UV LCD. Drukarka 3D została stworzona z myślą o aplikacjach, w których priorytetem jest najwyższa precyzja wydruków 3D. Urządzenie pozwala na uzyskanie 9-krotnie lepszej jakości wytwarzania niż w przypadku wiodących drukarek 3D SLA, utrzymując stałą, wysoką prędkość procesu.

Zaprezentowano również gamę materiałów kompatybilnych z urządzeniem Zortrax Inkspire, które pozwalają na osiąganie wysokiej jakości, precyzyjnych wydruków 3D o wybranych właściwościach.

Nowe filamenty dla serii M Plus

Zortrax, starając się odpowiadać potrzebom użytkowników swoich urządzeń, wprowadził na rynek dwie zmodyfikowane wersje swoich flagowych urządzeń – M200 i M300. Urządzenia zostały wzbogacone o szereg funkcji, które optymalizują proces druku 3D – wśród nich możliwość połączenia z drukarką 3D przez sieć Wi-Fi, monitorowanie procesu druku 3D w czasie rzeczywistym z kontrolą przepływu filamentu oraz szereg zmian konstrukcyjnych, które w kluczowy sposób poprawiły jakość druku 3D i komfort pracy użytkownika. Dodatkowo, przedstawiono nowe filamenty kompatybilne z urządzeniami, które zapewniają bezawaryjność procesu druku przestrzennego oraz wysoką jakość wydruków 3D.
Dla przedstawicieli Zortrax targi formnext w Frankfurcie nad Menem stały się jednocześnie okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Wydarzenie pozwoliło również na dotarcie do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych technologiami przyrostowymi, co pomaga umacnianiu pozycji firmy na rynku międzynarodowym.