Drukarka 3D Zortrax nagrodzona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

26 października 2018 roku odbył się finał konkursu “Dobry Wzór”. Jury prestiżowego konkursu, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie doceniło drukarkę 3D Zortrax M200 Plus, przyznając jej nagrodę w kategorii “Nowe technologie”. Co więcej, urządzeniu przyznane zostało honorowe wyróżnienie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jako uzasadnienie swojej decyzji jurorzy wskazali na łatwość obsługi drukarki 3D, która idzie w parze z funkcjonalnością i niezawodnością. Równie ważnym aspektem był  dynamiczny rozwój polskiej marki Zortrax, która nieustannie dostarcza na rynek modele coraz lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Rosnąca popularność polskich urządzeń Zortrax sprawia, że mają one realny wpływ na procesy projektowania i szybkiego prototypowanie zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Obok Zortrax M200 Plus, wśród nagrodzonych produktów znalazły się m.in. blachodachówki fotowoltaiczne ElectroTile oraz POWERKIT Qi, czyli uchwyt samochodowy do smartfonów pozwalający na ładowanie bezprzewodowe.

Jak przyznaje CEO Zortrax, Rafał Tomasiak, Zortrax dokłada wszelkich starań, aby ich produkty były znane ze swojej niezawodności, najwyższej jakości i niezwykłego wzornictwa. Świadomość, że urządzenia Zortrax są wykorzystywane przez projektantów i artystów z całego świata jest powodem do dumy oraz siłą napędową do dalszych działań.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie dla Zortrax w konkursie Dobry Wzór –  w 2015 roku drukarka 3D Zortrax Inventure została doceniona w kategorii “Nowe technologie”, a także otrzymała nagrodę specjalną dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu, przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Tegoroczna nagroda potwierdza, że firma koncentrując się na tworzeniu i dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, nie pomija tak ważnego aspektu jak wygląd urządzeń i estetyka ich wykonania.