Sicnova wyłącznym dystrybutorem Zortrax w Hiszpanii, Portugalii i Ameryce Łacińskiej

Sicnova podpisała umowę z firmą Zortrax na wyłączną dystrybucję jej produktów w Hiszpanii, Portugalii i Ameryce Łacińskiej. Sicnova zajmie się sprzedażą pełnego asortymentu olsztyńskiego producenta drukarek 3D. To ważny krok wspierający jeden z kluczowych dla Zortrax kierunków eksportowych.

W ofercie hiszpańskiej firmy znajdą się działające w technologii LPD drukarki M300 Plus i M200 Plus oraz Inventure, działająca w technologii LPD Plus. Ponadto do dystrybucji trafią drukarka żywicowa Inkspire oraz pełna gama filamentów, żywic, części i akcesoriów. Sicnova przyjmuje już też zamówienia na najnowszą drukarkę Zortrax – M300 Dual z podwójną ekstruzją, która trafi do klientów w najbliższych tygodniach.

Sicnova skupia się na umocnieniu swoich kanałów sprzedaży i zwiększeniu obecności firmy Zortrax na rynkach hiszpańskim, portugalskim i latynoamerykańskim. Sincova posiada ponad 12-letnie doświadczenie w obszarze produkcji przyrostowej, a portfolio firmy obejmuje wiodące marki z obszarów druku 3D i skanowania 3D.

Nowo podpisana umowa przypieczętuje międzynarodową pozycję firmy Sicnova jako wiodącego dystrybutora urządzeń działających w technologii 3D. – Zortrax jest jednym z głównych producentów rozwiązań do druku 3D na świecie i cieszy się uznaniem profesjonalistów. Ich produkty znane są z niezawodności i łatwej obsługi. Dlatego dodanie Zortrax do oferty wpisuje się w naszą politykę oferowania klientom wyłącznie najlepszych marek, zapewniając im najlepsze rozwiązania w zależności od indywidualnych potrzeb– mówi Alicia López, Zortrax Product Manager w Sicnova.

Zespół techniczny i handlowy Sicnova to eksperci w produkcji addytywnej z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. – Firma ma ogromny know-how w obszarze druku 3D, co niewątpliwie przyniesie korzyści także klientom Zortrax– dodaje López.

Cieszymy się, że podjęliśmy współpracę z firmą Sicnova, z pewnością pomoże nam to zwiększyć sprzedaż na rynkach, które są dla nas bardzo atrakcyjne biznesowo. Ostatni rok był dla nas rokiem innowacji – wprowadziliśmy nowe urządzenia, m.in. pierwszą drukarkę żywicową, Zortrax Inkspire i innowacyjne urządzenie do wygładzania wydruków oparami, Apoller. Wszystkie produkty zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez klientów, jak i zebrały pozytywne opinie w mediach. Teraz, dzięki współpracy z Sicnova, możemy być pewni, że zyskają nową grupę zadowolonych użytkowników – mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.