Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

Trzy nowe żywice odlewnicze do zastosowań jubilerskich dołączą do materiałów dedykowanych
dla drukarki UV LCD Zortrax Inkspire. Przygotowane dla nich profile do druku znajdą się w nowym 
Z-SUITE, oprogramowaniu do zarządzania drukiem 3D. Jedną z największych zmian, jest to, że oprogramowanie będzie współpracować z drukarkami LCD zewnętrznych producentów.

BlueCast Original, BluCast X5 i BlueCast X10 to żywice jubilerskie przeznaczone do odlewów. Wszystkie trzy mają właściwości niemal identyczne z woskiem odlewowym i mogą być przetwarzane w ramach tego samego procesu z użyciem tych samych narzędzi. W połączeniu z szybkością i precyzją Zortrax Inkspire, sprawiają że praca  jubilera staje się bardziej precyzyjna i szybsza, a dzięki temu bardziej efektywna.

BlueCast X5 to żywica przeznaczona do jubilerii w stylu europejskim, takiej jak pierścionki zaręczynowe i inne artykuły z osadzonymi drogimi kamieniami. Materiał zapewnia całkowicie bezresztkowe spalanie i nie zawiera toksycznych związków chemicznych, które mogłyby przeniknąć do masy odlewniczej. Żywica gwarantuje gładkie powierzchnie i wierne odwzorowanie szczegółów. BlueCast X5 nie wymaga dodatkowego utwardzania po wydruku, co dodatkowo przyspiesza pracę jubilera. Oprócz pierścionków zaręczynowych, materiał jest też rekomendowany do wytwarzania medali oraz narzędzi do osadzania kamieni w metalu.

BlueCast X10 jest skierowana przede wszystkim na rynek amerykański, gdzie jubileria jest często większa i odlana z większej ilości metalu. Żywica doskonale sprawdza się przy druku względnie dużych wzorców odlewniczych do sygnetów lub artykułów odlewanych ze srebra. BlueCast X10 współpracuje z każdą masą odlewniczą i może być wykorzystana w procesie szybkiego wypalania w temperaturze 740°C.

BlueCast Original została natomiast stworzona do niezwykle szczegółowych, filigranowych artykułów często spotykanych na Bliskim Wschodzie. Żywica zapewnia wyjątkową dokładność wymiarową i jakość powierzchni. Po wydruku można ją formować manualnie, co jest konieczne w wyrobach z osadzeniami typu micro-pave lub mikro-wcięciami.

Profile ustawień dla wszystkich trzech żywic odlewniczych znajdą się w Z-SUITE 2.11.0, oprogramowaniu do zarządzania drukiem 3D, które umożliwi pracę z drukarkami LCD zewnętrznych producentów.

Najnowszy Z-SUITE wprowadza zupełnie nowy poziom integracji, intuicyjności i prostoty obsługi na rynek oprogramowania do druku żywicowego. Z-SUITE pierwszy raz od istnienia programu na rynku otwiera się na zewnętrzne drukarki LCD. Dzięki funkcjom, jakie oferuje, staje się najbardziej kompleksowym oprogramowaniem do zarządzania drukiem 3D dostępnym na rynku dla drukarek LCD. Skupia w jednym miejscu wszystkie najważniejsze funkcje, jakie oferuje konkurencja. Funkcja autorotacji to zaawansowany algorytm, który optymalizuje ułożenie modelu na platformie by osiągnąć wybrane przez użytkownika parametry druku takie jak maksymalizacja powierzchni styczności modelu z platformą czy minimalna liczba potrzebnych podpór. Druk bez raftu umożliwia umieszczenie modelu i podpór bezpośrednio na platformie. Wypełnienie typu hollow i możliwość dodawania otworów w modelu to funkcje, które pozwalają oszczędzać potrzebną do wydruku żywicę. Wykonane w programie czynności można w każdej chwili cofnąć naciskając znaną wszystkim kombinację Ctrl+Z. Załadowany do Z-SUITE model można podzielić, co jest pomocne przy cięciu modelu na części lub usuwaniu jego zbędnych fragmentów. Inteligentne podpory automatycznie dostosowują się do geometrii modelu. Mogą być także, każda z osobna, ręcznie dodawane i usuwane co pozwala uniknąć nieudanych wydruków.

Poza integracją i prostotą obsługi, Z-SUITE ma wszystkie atuty oprogramowania stworzonego przez dużego producenta. Jest aktualizowane na bieżąco, zespół inżynierów stale pracuje nad jego rozwojem, a dział wsparcia klienta jest zawsze gotowy do pomocy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

To wszystko sprawia, że Z-SUITE to najbardziej kompleksowe oprogramowanie do druku żywicowego na rynku. Teraz, każdy kto posiada drukarkę LCD może z niego skorzystać. Program w najnowszej wersji jest dostępny do pobrania od dzisiaj.